I WOJNA PIRAMIDOWA
(ok. 8 620 r. p.n.e. - 8 000 r. p.n.e.)
Cz. VI
"WOJNA NA WSCHODZIE I ZACHODZIE"
(ok. 8 363 r. p.n.e. - ok. 8 000 r. p.n.e.)
KAMPANIA ZACHODNIA
FAZA II
II WOJNA O KANAAN
NIEUDANA OFENSYWA ENLITÓW
(ok. 8 363 r. p.n.e. - ok. 8 324 r. p.n.e.)
W pobliżu jeziora Titicaca, na terenach Ameryki Południowej, Ninurta wybudował centrum komunikacyjne, do bezpośrednich kontaktów z Iggi i z Nibiru. Na płaskowyżu Nazca, nieopodal gór Andów, powstał również kosmodrom. Po co wybudowano po cofnięciu się wód Wielkiego Potopu, bazę w tamtym rejonie świata, skoro podobne powstały na Synaju i w rejonie wzgórza Moriach? Głównym celem, było oczywiście (a jakżeby inaczej), dalsze poszukiwanie złóż złota, gdyż dotychczasowe kopalnie w rejonie Abzu w Afryce, nie nadawały się do dalszego użytku. To właśnie w Andach, Ninurta i reszta ekspedycji Nibiruan pod jego dowództwem, odnalazła duże złoża złota. Również na wschodnim brzebu jeziora Titicaca znaleziono spore pokłady złota, stąd pomysł by to właśnie tam wybudować bazę i centrum komunikacyjne, które zajmowałoby się przesyłem złota na księżycową bazę Iggi. Drugim powodem było upowszechnienie brązu (z połączenia miedzi i cyny), który był dość wydajnym stopem (stamtąd brąz upowszechni się głównie na terenach Mezopotamii i Egiptu, a potem ogarnie inne tereny).
Nibiruanie (głównie z rodu Enlidów), którzy przybyli tutaj po utracie swej dotychczasowej ojczyzny - ziemi Dil-Mun, osiedlili się na terenach wokół bazy znad jeziora Titicaca, którą nazwali - Botonchan. Nawiązali też przyjazne stosunki z sąsiednimi tolteckimi społeczeństwami, zamieszkującymi dotąd kontynent południowoamerykański (niektórzy z Tolteków pracowali nawet w ich kopalniach złota). Niewiele jednak wiadomo na temat kontrofensywy Ninurty i tej tzw.: II wojny o ziemię Kanaan, toczonej z Anubisem i Mardukiem. Znana jest co prawda data jej rozpoczęcia - 8 363 r. p.n.e., lecz nic pewnego nie wiadomo o toczących się w jej wyniku walkach. Wiadomo tylko tyle, że ów kontratak Ninurty na tereny dzisiejszej Syrii i Palestyny, zakończyły się klęską. III faza tej wojny (która rozpocznie się właśnie ok. 8 030 r. p.n.e., będzie ponownym powrotem do wojny atomowej, spowoduje ona też ogólnoświatową katastrofę w postaci II Potopu).
KAMPANIA WSCHODNIA
FAZA II
KONTROFENSYWA RAMY - ODZYSKANIE INDII
(ok. 8 243 r. p.n.e.)
Z chwilą pokonania Imperium Ramy, państwo Anubisa było najpotężniejszym mocarstwem na Ziemi. Udało mu się pobić zarówno wrogów wschodniego, aryjskiego imperium, jak i swych pobratymców z kraju Dil.Mun. Jednak owe zwycięstwo, tu na terenach Indii, szybko okazało się jedynie pyrrusowym sukcesem, gdyż ziemie te zostały praktycznie całkowicie zniszczone. Ludność, która nie zginęła w wyniku działań wojennych, w większości cierpiała na chorobę popromienną, co powodowało częste zgony. Miasta nie istniały, ziemia w dużej mierze przestała nadawać się pod uprawę - kraj, który dla Imperium Anubisa zdobył jego wódz - Suurin, okazał się całkowicie bezużyteczny. Szybko okazało się jednak że to nie koniec problemów. Mianowicie żołnierze armii Suurina, którzy zajęli teren Imperium Ramy, również zaczęli zapadać na zdrowiu. W krótkim czasie okazało się że prawie połowa z dotychczasowej, zwycięskiej armii Suurina - przestała istnieć. Żołnierze umierali bowiem w wyniku chorób popromiennych, w kontakcie z zakażoną ludnością, czy chociażby w spożywaniu produktów żywnościowych, pochodzących z zakażonych terenów.
W tej sytuacji cały gniew Anubisa skupił się na Suurinie. Władca oskarżył go o zdradę, ale ponieważ nie było ku temu żadnych poważniejszych dowodów, Anubis postanowił po prostu fizycznie zlikwidować swego dowódcę. W tym celu wysłał zabójców, którzy zamordowali Suurina. Sytuacja jednak na terenach Indii się nie poprawiała, żołnierze nadal chorowali i umierali, ziemia nie przynosiła plonów, a ludność nie nadawała się do prac w charakterze niewolników. W tej sytuacji utrzymywanie tych terenów stawało się wręcz nieopłacalne. Nic więc dziwnego, że gdy w 8 243 r. p.n.e. Rama, wsparty technologią miast Agharty, uderzył na niewielkie już siły Anubisa w Indiach, bardzo szybko odzyskał kraj, praktycznie nie napotykając większego oporu, bowiem żołnierze po prostu wycofywali się do kraju, lub wręcz uciekali, byle dalej od tej "przeklętej ziemi".
Zwycięstwo Ramy nie potrwa jednak długo, bowiem zniszczony kraj już nie powróci do dawnej świetności, zaś II Potop, doprowadzi do całkowitej zagłady resztek Imperium Ramy. Potem powolna odbudowa tych terenów będzie trwała przez kolejne 2 000 lat, do ok. 6 000 r. p.n.e., gdzie ponownie zaczną powstawać pierwsze poatomowe i popowodziowe wsie, na terenach Beludżystanu i Doliny Indusu, zaś kolejne wielkie imperium, założy tu dopiero Inanna, która obejmie władzę nad tymi terenami dopiero ok. 2 900 r. p.n.e. Ale będzie to już po tzw.: okresie "Upadku Życia", przybyciu dziadka Anu, pogodzeniu zwaśnionych rodów Enlidów i Enkidów i rozkazu wydanego przez Anu, o natychmiastowym opuszczeniu Ziemi i powrocie na Nibiru - czyli po prostu o ucieczce "bogów" z obawy przed ... starością, po zniszczeniu Firmamentu Niebieskiego - ok. 8 000 r. p.n.e., co w konsekwencji doprowadziło do bardzo szybkiego skrócenia życia tak ludzkiego jak i "boskiego" na Ziemi (w przeciągu pierwszego pokolenia po zagładzie Firmamentu Niebieskiego, długość życia skróciła się o połowę, czyli jeśli wcześniej ludzie dożywali mniej więcej 1000 - 1200 lat, to już pierwsze pokolenie dożywało zaledwie ok. 500 lat, a następne jeszcze mniej).
CDN.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz